13:32:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Munka, pénz, hivatás
... Elejére 2. lap 
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 03. 13:55 | Sorszám: 35
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 19. 20:54 | Sorszám: 34
9.) március 11. – A megfagyott vágy

Feldmár András pszichológus

Miért nevezed a pénzt megfagyott vágynak? „A pénz nem boldogít”, igaz ez? Hogyan lehet összeegyeztetni az önmegvalósítást és a pénzkeresést? Eltartás, kitartás, prostitúció? Jó-e az egy nőnek, ha eltartják, ha más által megkeresett pénzből él? Pénzkeresés vagy hivatás? Karrier vagy család? Hivatás vagy család? Mire jó a munka? Mire jó a pénz?

... http://www.nlcafe.hu/eletmod/20080109/indul_a_nok_iskolaja/
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 19. 20:41 | Sorszám: 33
Sajnos, a behúzásnak a titkát még senki sem árulta el nekem.
De ha talán valamék bitbúvár olvtárs kinyomozná nekem, akkor biz szívesen beteszem.

Most úgy működik a dolog, hogy ott a képen jobb katt, a menüből kép címének másolása,

aztán itt jobb egér és beillesztés, pl.: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/481001_314629931969502_516572484_n.jpg

aztán azt bezárójelezzük, így: [img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/481001_314629931969502_516572484_n.jpg[/img]

és az eredmény ilyen lesz:
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 19. 09:04 | Sorszám: 32
isteni képeim vannak - miért nem lehet ide tenni simán behűzással ?
(egyáltalán hogyan lehet ? nekem még soha nem sikerült az útmutatásaitok alapján, pedig biztosan egyszerű- csak én nem vagyok az ...)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 18. 18:37 | Sorszám: 31

... http://ulrichblog.wordpress.com/2014/02/18/most-ne-halaszd/
... www.facebook.com/ullirombusz
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 17. 13:16 | Sorszám: 30

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10152221163668896&set=a.58828088895.67399.355 ...
... www.facebook.com/gazda.fanni
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 14. 10:23 | Sorszám: 29
Jó reggelt ! most ennek örüljünk :
http://index.hu/gazdasag/2014/02/14/globalis_egyenlotlenseg/
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 06. 09:52 | Sorszám: 28


Ne tervezz! Bízd ezt inkább Istenre?

Ezzel a címmel tart előadást KISS ULRICH SJ. jezsuita atya
a Kiváló Vállalkozások Fórumán, amely február 13-án lesz Budapesten.

Kedves Olvasónk!

Ha Ön vállalkozó, vagy családjában, ismerősi körében van vállalkozó,
szeretettel ajánlom Önnek, vagy ismerősének ezt a nagyszerű eseményt!

A téma:
HOGYAN VÁLTSD VALÓRA TERVEIDET?
Milyen lépések vezetnek az üzleti sikerig?

Ulrich atya előadásában beszélni fog arról, mennyire foglalkozzunk a tervezéssel,
vagy inkább álljunk készen a változásokra?
Hogyan ismerjük fel, és használjuk ki a jelen lehetőségeket?
Egy igazán modern, provokatív előadásra számíthat,
ami olyan összefüggésekre is felnyitja a szemét, amire eddig sosem gondolt.

A Fórum programjáról, többi előadójáról itt talál bővebb információt:
http://www.kivalovallalkozok.hu/p/jelentkezes.html

Köszönöm ajánlását!

Üdvözlettel,
Verebné Sárközi Réka
(Laudetur levelező)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 12:39 | Sorszám: 27
Ez valóban "nem vicc".Épp ezért kellene minél előbb a LEGHATÁROZOTTABBAN kinyilvánítamia a FIDESZ-KDNP-nek hogy SZÓ SEM LEHET ILYEN MARHASÁGRÓL.Miért nem?
Mert egyrészt:
1.) Nálunk gazdagabb országokban sincs meg az ilyenféle "nagyvonalú kifizetgetések" FINANCIÁLIS FEDEZETE! Egyrészt.
2.) Másrészt ha még meg is lenne, erkölcsileg akkor sem lehetne igazolni-leigazolni a MAGYAR TÁRSADALOM ÉRTELMESEBBIK RÉSZE ELŐTT(!!!) azt, hogy rablógyilkosok, liliomtiprók és cégéres gazemberek ugyanannyi apanázst kapjanak havonta, mint egy olyan idős--vagy nem idős--néni, akinek mondjuk időelőtti megbetegedése okán nem lehetett nyugdija, mert teszem azt szklerózis multiplex-et kapott.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 13. 09:50 | Sorszám: 26
Ez nagyon nem vicc. Ilyennel simán lehet választást nyerni: Lendvai Ildikó néni 2002-ben csekket is állított ki, meg is lett az "eredménye".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 13. 09:44 | Sorszám: 25
Hurrá, nem kell dolgozni!

Még a börtönben ülőknek is járna a puszta létezés jogán, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül folyósítandó állami fizetés, az úgynevezett létdíj, amely az MSZP csodafegyvere lesz a választási kampányban. Ilyenkor örülhetünk csak igazán a négyévenkénti kampányidőszaknak, amely ennyire vidám pillanatokat is tartogat.
... http://erdely.ma/magyarorszag.php?id=156390&cim=hurra_nem_kell_dolgozni
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 22. 21:12 | Sorszám: 24

... www.facebook.com/photo.php?fbid=647315168640793&set=a.593078180731159.1073741 ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 17. 07:54 | Sorszám: 23
... Korai özvegysége azonban Teodóziosz császár fülébe jutott, és elhatározta, hogy férjhez adja egy rokonához, egy Hispaniából származó bizonyos Elpidiushoz. Olümpiász minden rábeszélésnek ellenállt: ,,Ha a Királyom Krisztus azt akarta volna, hogy közös életet éljek egy férfival magyarázta a császárnak, nem vette volna el tőlem az elsőt. Mivel azonban tudta, hogy nem vagyok alkalmas a házaséletre, levette rólam a nehéz igát, megszabadított a férfinak való alávetettségemtől, és szívemre a megtartóztatás szelíd igáját helyezte.''

A császárt felbosszantotta ez a válasz. Megvonta tőle a nagykorúságot, vagyona kezelését pedig harmincéves koráig egy gyámra bízta. Ez azután, Elpidius ösztökélésére, minden lehető zaklatást kieszelt, hogy Olümpiászt meghajlítsa a császár kívánsága előtt. Így megtagadta, hogy kapcsolatba kerülhessen püspökökkel, és megakadályozta abban, hogy az Isten házát látogathassa. Olümpiász azonban nemcsak állhatatos maradt, hálát adott Istennek, hogy megszabadította a földi javak gondjától. A császárnak ezt írta.

,,Nagylelkűséget tanúsítottál, uram, csekélységem iránt, amint méltó a királyhoz, és amint a püspökhöz illik. Levetted rólam ugyanis nehéz és nyomasztó terhemet, amely sok bajt okozott nekem. Még jobban járnál el, ha elosztanád a szegények és az Egyház között.''

... www.facebook.com/magyarorszag.kereszteny/posts/684837838233452:0
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 14. 12:39 | Sorszám: 22
// Az írásjelek, többnyire, nem azért vannak, hogy figyelmen kívül hagyjuk ... //
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 14. 12:37 | Sorszám: 21
Feladom.
( jujj )
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 14. 12:24 | Sorszám: 20
Nem csak állam lehet "kibocsátó".
Például az Egyesült államok pénzét nem az állam bocsátja ki, hanem 1 magántulajdonú bank (a FED).
panda
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. december 14. 12:07 | Sorszám: 19
( "Nyugaton" vannak már olyan kávéházak,... ahol már elfogadják a Bitcoint! )
panda
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. december 14. 12:05 | Sorszám: 18
Akkor csak a lényeget nem érted. Ha jól értettem, itt valami olyasmiről próbáltatok diskurálni, hogy a "kibocsátó" ('állam') majd jól odacsap, ha kell .... :-D Na, a Bitcoin-t épp' azért nem lehet idekeverni, mint amit a #16-ban írtam!
( http://bitcoin.org )
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. december 14. 11:48 | Sorszám: 17
Nem tanulmányoztam a Bitcoint, de szerintem minden pénznek kell legyen kibocsátója, máskülönben hogyan keletkezne ?
A pénz hitellevél.
A bankjegy anonim hitellevél: nincs ráírva, hogy ki adta kinek és miért.
panda
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. december 13. 18:54 | Sorszám: 16
Ha jól tudom, a Bitcoin-nak pont az a lényege, hogy nincs "kibocsátója". Ezért, lényegében csak az elfogadói kör határozza meg az értékét, árfolyamát.
Mondjuk, azt nem tudom, hogy mi lesz, ha a mai bankoknak is jelentős készletük lesz bitcoinból...
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. december 12. 13:27 | Sorszám: 15
Peter Földiák
"Fiat money is backed by men with guns; Bitcoin is not. So why
should this thing have any value?" Paul Krugman
He says it all, doesn't he.
András Rácz
Jó kérdés. A pénz értékét az garantálja, hogy a kibocsátója
szavahihető-e vagy sem. Ha valakinek ágyúkból túlereje van, az
rontja a szavahihetőségét, mert esetleg adósságtörlesztés
helyett odalő a hitelezőnek.
Peter Földiák
Érdekes. De ő szerintem arra gondolt, hogy az államilag
kibocsátott pénzt elfogadják adófizetésre (hihető fegyveres
fenyegetés kíséretében).
András Rácz
Értem, a fegyveres erő HIÁNYA is nyilvánvalóan aláássa az ember
(állam) szavahihetőségét (mert nincs abban a helyzetben, hogy
beváltsa az ígéretét). Viszont, szerintem a fegyveres fenyegetés
képessége sem tesz jót a szavahihetőségnek, mert fegyveres
túlerő birtokában bárkit bármire rá lehet kényszeríteni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 22. 16:42 | Sorszám: 14
Tanításában a Szentatya Pál apostol szavaiból indult ki, amelyek a Jézus Krisztus útja és a pénz közötti kapcsolatról szólnak. Van ugyanis valami a pénz iránti szere- tetben, ami eltávolít Istentől. Létezik sok betegség, bűn, de Jézus kiemeli: „Minden bajnak gyökere u- gyanis a kapzsiság” (1Tim 6,2c-12). Ebből a káros kívánságból kiindulva sokan eltávolodtak a hittől, és sok gyötrelmet szereztek maguknak – állapította meg Ferenc pápa.

A pénz a gondolkodást is beteggé teszi, ahogy a hitet is és más útra téríti. Ebből születik az irigység, a veszekedés, a rosszindulatú pletykálkodás, a gonosz gyanakvás, az emberek konfliktusai, akik korrumpálódtak gondolataikban, és az igazság nélkül élnek; akik a vallást, pénzszerzési forrásnak tekintik. Vannak, akik így gondolkodnak: „Katolikus vagyok, elmegyek misére, mert az egyfajta státuszt nyújt nekem. Jó szemmel néznek rám… aztán meg azt csinálok, amit akarok. Pénzimádó vagyok…” Van egy szó, amit nagyon gyakran megtalálunk az újságokban: „Gondolataikban korrumpálódott emberek”. A pénz korrupttá tesz. Nincs menekvés. Ha a pénz útját választod, a végén korrupttá válsz. A pénz elcsábít, és lassanként vesztedbe sodor – hangsúlyozta homíliájában a Szentatya, majd folytatta: ezért olyan erősek Jézus szavai ezzel a témával kapcsolatban: nem szolgálhatod Istent és a pénzt is. Vagy az egyiket vagy a másikat szolgáljuk. Ez nem kommunizmus, ez az evangélium. Ezek Jézus szavai.

Mit történik a pénz választása esetén? A pénz valamelyest jólétet biztosít az elején. Ez rendben van. Később aztán elkezded magad kicsit fontosnak érezni, és megjelenik a hiúság, amire nincs szükség. A hiúságtól eljutunk a kevélységhez, a gőghöz. Három lépcsőfokról van szó: gazdagság, hiúság és gőg. Senki nem üdvözülhet a pénz által. Az ördög a kísértéseknek mindig ezt az útját választja: a gazdagságot, hogy önelégültnek érezzük magunkat; a hiúságot, hogy fontosnak érezzük magunkat; és végül a gőgöt, a kevélységet.

Bárki mondhatja azonban: olvasom a Tízparancsolatot, és egyik sem beszél a pénzről. Melyik parancsolat ellen vétkezem, amikor valamit pénzért teszek meg?” Az első ellen. A bálványimádás bűnébe esel, mert a pénz bálvánnyá válik, és imádni kezded. Ezért mondja Jézus: nem szolgálhatsz a pénz bálványának és az élő Istennek, csak az egyiknek. Az első egyházatyák – a Krisztus utáni III. századról van szó – erős szavakat használtak: a pénz az ördög trágyája. Így is van, mert bálványimádóvá tesz bennünket, megbetegíti elménket a gőggel, és hiábavaló kérdések követőivé változtat minket. Eltávolítva a hittől, korrupttá tesz. Szent Pál arra kér, hogy tartsuk távol magunkat ezektől a dolgoktól, de az „igazságra, vallásosságra, hitre, szeretetre, béketűrésre, szelídségre törekedj”. Béketűrésre és szelídségre, a hiúság és gőg ellen. Ez Isten útja, nem a bálványimádó hatalomé, amely pénzhez juttat. Az alázat Isten szolgálatának útja. Az Úr segítsen mindannyiunknak, hogy ne essünk bele a pénz bálványimádásának kelepcéjébe – fohászkodott homíliája végén Ferenc pápa.

... http://erdely.ma/hitvilag.php?id=149795&cim=ferenc_papa_mondjunk_nemet_a_penz ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 22. 16:18 | Sorszám: 13
Ferenc pápa, a katolikus egyház feje elítélte "azt a gazdasági rendet, amelynek középpontjában a pénznek nevezett bálvány áll" vasárnap Cagliariban, Szardínia olasz sziget központjában mondott beszédében.

A Szentatya szerint a világ olyan gazdasági rendszert választott, amelyben “a pénz parancsol”, és ennek következménye a munka hiánya, a munkanélküliség. “Munka nélkül nincs emberi méltóság” – mondta a pápa.

Ferenc pápa visszaemlékezett saját szüleire, akik Olaszországból Argentínába vándoroltak, és az 1929-es világválság miatt megszenvedték a munkanélküliséget. “Ez a szenvedés összetöri a reményt és az emberi méltóság érzetét” – hangsúlyozta.

A sokezres tömeg előtt mondott beszéde után a Szentatya szakszervezeti vezetőkkel találkozott, majd fölkereste a Cagliari Miasszonyunk, a Jó Szelek Úrnőjének (Virgine de Bonaria) kápolnáját, ahol misét pontifikált.

Argentína fővárosa, Buenos Aires helyén spanyol aranyvadászok 1536-ban alapították az első települést, és azt a Cagliari Miasszonyunk után nevezték el. Ferenc Buenos Aires érseke volt márciusi pápává választásáig.

... Bartók Rádió on-air
... http://www.tozsdeforum.hu/gazdasag/ferenc-papa-es-a-penz/
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. augusztus 19. 15:15 | Sorszám: 12
A PÉNZ--ahogyan anno pol.gazd.-ból tanultuk az EGYETEMEN, persze marxista pol.gazd.-ból--"az ÁRU előállitásához szükséges TÁRSADALMI MUNKA EGYENÉRTÉKES-E"!
Ezen már akkor is elgondolkodtam: hogy tudniillik:
1.) MINDEN MUNKAPRODUKTUM MINDIG ÁRU?
2.) És ha valaki nem "termel áru"-t, mert mondjuk nem akar vagy nem tud, akkor az ő zsebében lévő pénz ugyan mi a csuda?
3.) Ha Buxberger Teofil dodekafón (komoly)zeneszerző "AZ IDŐ MELLÉKTERMÉKEI" címen komponál egy akusztikus installációt--mondjuk 50 perc terjedelemben VEKKERÓRÁRA, NYIKORGÓ AJTÓRA, és autó KIPUFOGÓCSŐRE--mint modern HANGSZEREKRE--akkor művének mint ÁRU-nak hogyan fejezhető ki az ÉRTÉKE P-É-N-Z-ben, ha a "művet" esetleg-netán--nem hallgatja meg senki, netán aki meghallgatja mégis, megy utána a diliházba?
SZÓVAL: A FRANC TUDJA MI A PÉNZ, DE AZ BIZTOS, HOGY NEM AZ, AMIT AZ EGYETEMEN TANULTUNK RÓLA!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. augusztus 19. 11:43 | Sorszám: 11
Milyen sokat filóztak már azon, hogy mi is a pénz.
Pedig egyszerű: a pénz beszéd.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...